SAM S-300 „Favorite“na místě poráží „Boar“a „Swift“

Anonim
obraz
obraz

Každoroční praktická palba jednotek PVO probíhá na cvičišti Ašuluk Astrachaň. Střelci jednotky protivzdušné obrany Kola během několika minut odrazili letecký útok balistických a řízených střel imaginárního nepřítele. V jazyce vojenských střelců se takovým cvičením říká „konference vzduch-oheň“.

Střelba protiletadlových střel probíhá na dostřel 120 x 38 kilometrů. Raketové systémy protivzdušné obrany S-300 vedou cílenou palbu s bojovými raketami na cvičné cíle.

"Každý cíl má skutečný prototyp: kanec zcela opakuje let balistické rakety a útočí z blízkých vrstev stratosféry." Cíle Strizh a Armavir reprodukují trajektorii úderu řízené střely, “řekl novinářům generálmajor Viktor Bondarev, zástupce vrchního velitele ruského letectva.

Dále řekl, že během cvičení se kromě hlavní střelby cvičila i střelba „z pochodu“.

Podstatou manévru je, že podle pokynů velení musí zařízení rychle změnit své umístění a zaútočit na vzdušný cíl z nové pozice.

Podle vojenského velení byl letos počet cílů pro bojové posádky zvýšen a čas na jejich porážku byl několikrát zkrácen: jednomu cíli nejsou přiděleny více než dvě minuty. Dalším rysem současného cvičení je, že se počet odpalovaných formací na dostřel zdvojnásobil.

Podle náčelníka protiletadlových raketových sil vzdušných sil ruských ozbrojených sil generálmajora Sergeje Popova je to dáno skutečností, že v roce 2009 se všechny jednotky protivzdušné obrany ruských ozbrojených sil dostaly do stavu neustálého bojová připravenost.

Během cvičení na cvičišti Ashuluk bylo vypuštěno 23 raket na 10 cílových cílů. Cvičení sledovali zástupci sil protivzdušné obrany našich spojenců - Kazachstánu a Běloruska.